دوشنبه 21 آبان 1397 ما متعهدیم که رازدار بیماران باشیم، ضـعیفان را حمایت کنیــم، مردمان را دوســـت بـداریــم وخـدمت خـلق را عشق به معبود تفسیر کنیم.
آزمایشگاه دکتر ویشکایی لوگو آزمایشگاه دکتر ویشکایی
home About us Contact us
راهنما و دستورالعمل های مربوط به بیماران
دستورالعمل راهنمای بیماران جهت انجام تست تحمل قند
دستورالعمل راهنمای بیماران برای جمع آوری ادرارجهت
دستورالعمل راهنمای بیماران جهت جمع آوری ادرار 24
دستورالعمل راهنمای بیماران جهت جمع آوری ادراربرای
دستورالعمل راهنمای بیماران جهت جمع آوری نمونه خلط
دستورالعمل راهنمای بیماران جهت انجام تستهای هورمون
دستورالعمل راهنمای بیماران جهت انجام آزمایشات روتی
دستورالعمل راهنمای بیماران جهت نحوه جمع آوری مایع
دستورالعمل راهنمای بیماران جهت انجام آزمایش قند خو
دستورالعمل راهنمای بیماران برای جمع آوری نمونه مدف

جمع آوری خلط برای تشخیص علت عفونی ذات الریه و همچنین در بیماران مشکوک به سل ریوی یا خارج ریوی با سابقه سرفه طولانی مدت غیر قابل توجیه توسط پزشک معالج درخواست می شود . برای این منظور نمونه گیری باید حتما در محل با تهویه مناسب انجام شود تا از آلودگی دیگران جلوگیری به عمل آید ؛بنابراین از گرفتن نمونه خلط در فضای بسته و بدون تهویه جدا خودداری فرمائید .

بهترین نمونه خلط ،نمونه اول صبح بعد از بیدارشدن از خواب و قبل از خوردن صبحانه می باشد ولی در صورتیکه شما در طول روز نیز سرفه های عمیق خلط دار دارید می توانید نمونه را در طول روز نیز تهیه کنید .

قبل از تهیه نمونه دندانهایتان را مسواک بزنید و دهان خود را چندین بار با آب و یا ترجیحا سرم فیزیولوژیک بشوئید . در صورتیکه دندان مصنوعی دارید قبل از نمونه گیری آنرا خارج کنید . سپس چند نفس عمیق کشیده و سپس خلط را با یک سرفه عمقی بدرون ظرف استریلی که از آزمایشگاه تحویل گرفته اید تخلیه کنید . توجه کنید که بزاق و ترشحات بینی و راههای هوائی فوقانی برای آزمایش مناسب نیستند و تا حد امکان از مخلوط شدن خلط با آنها جلوگیری نمائید زیرا باعث مخدوش شدن نتایج خواهند شد .

نمونه مناسب برای آزمایش ترشحات غلیظی است که با سرفه عمیق از راههای هوائی انتهایی ریه خارج می شود . توجه به این نکته در گرفتن نمونه صحیح و تفسیر درست نتایج بسیار کمک کننده خواهد بود .

نمونه را در محل خنک و بدور از تابش مستقیم نور قرار داده و آنرا در کوتاهترین زمان ممکن به آزمایشگاه منتقل نمائید . در صورت تاخیر در انتقال نمونه (حداکثر دو ساعت قابل قبول است )آنرا در یخچال نگهداری نمائید

در صورتیکه داروی خاصی مصرف می کنید آزمایشگاه را مطلع فرمائید .
نمایش بصورت تک صفحه ای

دستورالعمل راهنمای بیماران جهت جمع آوری ادراربرای  | صفحه 5 از 10 | دستورالعمل راهنمای بیماران جهت انجام تستهای هورمون
 
Link Site Map News
 کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آزمایشگاه پاتوبیولوژی دکتر ویشکایی می باشد.