دوشنبه 21 آبان 1397 ما متعهدیم که رازدار بیماران باشیم، ضـعیفان را حمایت کنیــم، مردمان را دوســـت بـداریــم وخـدمت خـلق را عشق به معبود تفسیر کنیم.
آزمایشگاه دکتر ویشکایی لوگو آزمایشگاه دکتر ویشکایی
home About us Contact us
راهنما و دستورالعمل های مربوط به بیماران
دستورالعمل راهنمای بیماران جهت انجام تست تحمل قند
دستورالعمل راهنمای بیماران برای جمع آوری ادرارجهت
دستورالعمل راهنمای بیماران جهت جمع آوری ادرار 24
دستورالعمل راهنمای بیماران جهت جمع آوری ادراربرای
دستورالعمل راهنمای بیماران جهت جمع آوری نمونه خلط
دستورالعمل راهنمای بیماران جهت انجام تستهای هورمون
دستورالعمل راهنمای بیماران جهت انجام آزمایشات روتی
دستورالعمل راهنمای بیماران جهت نحوه جمع آوری مایع
دستورالعمل راهنمای بیماران جهت انجام آزمایش قند خو
دستورالعمل راهنمای بیماران برای جمع آوری نمونه مدف

آزمایشات بیوشیمی شامل گروه متنوعی از تستهای شایع آزمایشگاهی شامل قند – چربی –اوره –تستهای عملکرد کبدی و کلیوی – سطح الکترولیتهای بدن و ... می باشند .

فاکتورهای متعددی مثل تغییرات شبانه روزی – ورزش – رژیم غذایی –مصرف الکل – استعمال دخانیات – داروها و حتی وضعیت بدن هنگام نمونه گیری ( نشسته یا خوابیده ) می توانند بر این فاکتورهای بیوشیمی موثر باشند .

بنابراین خواهشمند است قبل از انجام آزمایش موارد ذیل را بدقت ملاحظه فرمائید تا کمترین تداخل در نتایج تستهای شما ایجاد شود :

1.   فعالیت بدنی شدید و ورزش کردن در روز قبل از نمونه گیری اکثر فاکتورهای بیوشیمیایی خون را افزایش می دهد بنابراین بهتر است میزان فعالیت شما در روزهای قبل از نمونه گیری مشابه روزهای عادی باشد .

2.   برای آزمایشاتی که نیاز به ناشتائی دارند زمان ایده آل ناشتائی 12 ساعت در نظر گرفته میشود (خصوصا در مورد آزمایش کلسترول خون ) هرچند مدت ناشتائی 8 تا 1. ساعته هم قابل قبول است . بهتر است آخرین وعده غذائی شما یک شام سبک با میزان کالری متعادل باشد از مصرف مقادیر زیاد گوشت و مواد پروتئینی – غذاهای چرب – قهوه و الکل در روز قبل از آزمایش جدا خودداری فرمائید . مصرف مقادیر کم اب و چای بدون قند در طول دوره ناشتائی مانعی ندارد . همچنین مصرف اکثر داروها در ساعات ناشتائی مجاز است . حتما در مورد داروهای مصرفی خود قبل از نمونه گیری با آزمایشگاه مشورت کنید

3.   همیشه از وضعیت ثابتی در حین نمونه گیری استفاده نمائید ( خوابیده یا نشسته ) تغییر وضعیت بدن در هنگام نمونه گیری از حالت نشسته به خوابیده یا بالعکس می تواند در نتایج تستها تداخل ایجاد کند .

نمایش بصورت تک صفحه ای

دستورالعمل راهنمای بیماران جهت انجام تستهای هورمون | صفحه 7 از 10 | دستورالعمل راهنمای بیماران جهت نحوه جمع آوری مایع
 
Link Site Map News
 کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آزمایشگاه پاتوبیولوژی دکتر ویشکایی می باشد.