دوشنبه 21 آبان 1397 ما متعهدیم که رازدار بیماران باشیم، ضـعیفان را حمایت کنیــم، مردمان را دوســـت بـداریــم وخـدمت خـلق را عشق به معبود تفسیر کنیم.
آزمایشگاه دکتر ویشکایی لوگو آزمایشگاه دکتر ویشکایی
home About us Contact us
راهنما و دستورالعمل های مربوط به بیماران
دستورالعمل راهنمای بیماران جهت انجام تست تحمل قند
دستورالعمل راهنمای بیماران برای جمع آوری ادرارجهت
دستورالعمل راهنمای بیماران جهت جمع آوری ادرار 24
دستورالعمل راهنمای بیماران جهت جمع آوری ادراربرای
دستورالعمل راهنمای بیماران جهت جمع آوری نمونه خلط
دستورالعمل راهنمای بیماران جهت انجام تستهای هورمون
دستورالعمل راهنمای بیماران جهت انجام آزمایشات روتی
دستورالعمل راهنمای بیماران جهت نحوه جمع آوری مایع
دستورالعمل راهنمای بیماران جهت انجام آزمایش قند خو
دستورالعمل راهنمای بیماران برای جمع آوری نمونه مدف

درخواست بررسی مایع منی برای آگاهی از وضعیت و تعداد اسپرمها در آقایان جوان و یا بعد از وازکتومی (عمل بستن لوله ها ) جهت اطمینان از عدم وجود اسپرم در مایع منی توسط پزشک معالج صورت می گیرد .

بهترین زمان برای گرفتن نمونه 5-3 روز بعد از آخرین انزال می باشد . هرنوع بیماری تبدار در سه روز اخیر ممکن است باعث اختلال در نتایج تست شما شود ، بنابراین در صورت ابتلا به بیماری تبدار آزمایش خود را به تعویق بیندازید .

برای تهیه نمونه ابتدا ادرار کرده و سپس دست و آلت تناسلی خودرا با آب بشوئید . پس از استمناء مایع منی را بطور کامل و مستقیما در داخل ظرف مخصوصی که آزمایشگاه در اختیار شما قرار داده است تخلیه کنید . تمام حجم مایع منی باید بطور کامل در ظرف ریخته شود و دورریختن مقداری از مایع نتایج را تحت تاثیر قرار خواهد داد .

برای نمونه گیری از کاندوم و یا کرم های لوبریکانت استفاده نکنید چراکه باعث کاهش حرکت اسپرمها شده ودر پاسخ تست تداخل ایجاد می کنند .

نمونه باید با تاخیر حداکثر 3. دقیقه ای به آزمایشگاه منتقل شود و تاخیر طولانی تر نمونه را غیرقابل قبول می کند . درطی انتقال ، نمونه باید در شرایط دمائی مناسب (هم دما با بدن ) و دور از حرارت و یا نور مستقیم قرارگیرد .

درصورتیکه آزمایش مایع منی بعد از وازکتومی برای شما درخواست شده است حتما آزمایشگاه را مطلع فرمائید . ضمنا باید حداقل 2 ماه اززمان عمل شما گذشته باشد و فقط 24 ساعت قبل از انجام آزمایش از نزدیکی خودداری کنید .

نمایش بصورت تک صفحه ای

دستورالعمل راهنمای بیماران جهت انجام آزمایشات روتی | صفحه 8 از 10 | دستورالعمل راهنمای بیماران جهت انجام آزمایش قند خو
 
Link Site Map News
 کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آزمایشگاه پاتوبیولوژی دکتر ویشکایی می باشد.